تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

مهدی یاران - خداوند ما و شما را از فتنه ها نگه دارد و به ما و شما روح یقین موهبت كند،
امروز برای آمدنت دست بکارم تا فردا آغوش گرمت را بیشتر احساس کنم

خداوند ما و شما را از فتنه ها نگه دارد و به ما و شما روح یقین موهبت كند،

جمعه 5 خرداد 1391 06:34 ب.ظ

نویسنده : مهدی یار
ارسال شده در: آقا پسرها بخوانند و دختر خانم ها ، آخرین نامه حضرت مهدی ، منتظران ظهور ،

در كتاب «احتجاج» از شیخ موثق ابوعمر عامرى رحمة الله علیه روایت مى كند كه گفت: ابن ابى غانم قزوینى و جماعتى از شیعیان درباره فرزند امام حسن عسكرى علیه السلام گفتگو نمودند. ابن ابى غانم مىگفت: حضرت رحلت فرمود و اولادى نداشت. سپس آنها نامه اى در این خصوص نوشتند و به ناحیه مقدسه فرستادند (تا وكلاى حضرت به آستان مقدسش برسانند) و در آن نامه نوشتند كه ما بر سر این موضوع كشمكش نموده ایم. جواب نامه آنها به خط آن حضرت صلوات الله علیه بدین مضمون صادر گشت: ..............


بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند ما و شما را از فتنه ها نگه دارد و به ما و شما روح یقین موهبت كند، و از سوء عاقبت باز دارد. خبر تردیدى كه گروهى از شما در امر دین نموده اید، و شك و تحیرى كه درباره صاحبان امر خود به دل آنها راه یافته است، به من رسید، ما از این موضوع به خاطر شما غمگین شدیم نه به خاطر خودمان و درباره شما ناراحت شدیم نه درباره خودمان زیرا خدا با ماست و جز به خدا به هیچ كس نیازى نداریم و حق با ماست و بنابر این كسی كه از اطاعت ما سرباز مى زند، ما را به وحشت نمى اندازد. ما اثر صنع خدائیم و مردم به طفیل وجود ما ، موجود گشته اند.
اى مردم! چرا دچار تردید گشته و در حال تحیر مطلب را بر خود مشتبه مى سازید. آیا نشنیده اید كه خدا مى فرماید: یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولى الامر منكم یعنى؛ اى كسانى كه ایمان آورده اید، خدا و پیغمبر و صاحبان امر خود را، اطاعت كنید؟ نمى دانید كه در اخبار رسیده است كه حوادثى براى ائمه، گذشته و آینده شما روى مى دهد، و آیا ندیده اید كه خداوند از زمان حضرت آدم تا زمان امام حسن عسكرى سنگرهائى براى شما قرار داده كه به آنها پناه برید و علائمى مقرر داشته تا به وسیله آن هدایت شوید؟ به طوری كه هر گاه یكى از آن علامت ها پنهان شود علامت دیگرى ظاهر مى گردد و هر وقت ستاره اى غروب كند؛ ستاره دیگرى مى درخشد؟
پس وقتی كه امام حسن عسكرى علیه السلام رحلت فرمود: گمان كردید كه خداوند دین خود را باطل كرد، و رشته واسطه میان خود و بندگانش را قطع نمود؟ نه . چنین نبوده. و تا روز رستخیز و ظهور امر خدا كه مردم او را نمى خواهند، هم چنین نخواهد بود.امام گذشته با سعادت رحلت فرمود و همچون پدران بزرگوارش از دست مردم رفت، وصیت و علم و فرزند و جانشین او در میان ما است و جز ظالمان گناهكار كسى راجع به منصب و مقام امامت وى با ما نزاع ندارد و جز منكر كافر كسى ادعاى این منصب بزرگ را نمى كند. اگر ملاحظه مغلوب شدن امر خدا و آشكار و علنى گشتن سرّ الهى نبود چنان حق ما براى شما ظاهر مى گردید كه عقل هاتان حیران گردد و تردیدتان برطرف شود ولى آنچه خداوند خواسته تحقق خواهد یافت؛ و هر چیزى در لوح محفوظ مرقوم است .
پس شما هم از خدا بترسید و تسلیم ما شوید و كارها را به ما واگذارید. همه گونه خیر و خوبى از ما به مردم مى رسد. آنچه بر شما پوشیده است، براى اطلاع از آن اصرار مورزید. و به چپ و راست میل نكنید، مقصد خود را با دوستى ما بر اساس راهى كه روشن است به طرف ما قرار دهید. من آنچه لازمه نصیحت بود، به شما گرفتم و خداوند بر من و شما گواه است. اگر محبت به شما نداشتیم و صلاح شما را نمى دیدیم و به خاطر ترحم و شفقت بر شما نبود، گفتگوى با شما را ترك مىگفتیم ... و صلى الله على محمد النبى و آله و سلم تسلیماً.

مهدى موعود (ترجمه جلد سیزدهم بحار الانوار چاپ قدیم
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 11 خرداد 1391 06:48 ق.ظاسلایدر